تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور:

هر خانه در شهر تاریخی آلاشت می‌تواند یک کارگاه صنایع‌دستی باشد

کد خبر : 6113 29 شهریور 1401 0 66
پ
هر خانه در شهر تاریخی آلاشت می‌تواند یک کارگاه صنایع‌دستی باشد
s

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور گفت: وجود هنرمندان زن فعال در حوزه صنایع‌دستی در شهر تاریخی آلاشت، می‌تواند هر خانه را در این شهر تاریخی به یک کارگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تبدیل کند.

به‌گزارش میراث‌آریا، مریم جلالی  روز یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ در بازدید از کارگاه‌ها و بازارچه صنایع‌دستی‌ شهر آلاشت بیان کرد: آلاشت یکی از مناطق مهم تولید صنایع‌دستی در زمینه جاجیم و گلیم است، با وجود هنرمندان زن فعال در حوزه صنایع‌دستی انتظار می‌رود هر خانه در این شهر تاریخی، ظرفیت ایجاد یک کارگاه صنایع‌دستی را داشته باشد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان اینکه یکی از شاخص‌های مهم در ثبت ملی شهر آلاشت به‌عنوان شهر جاجیم، وجود بازارچه صنایع‌دستی است، تصریح کرد: ایجاد خانه خلاق صنایع‌دستی، کسب نشان جغرافیایی، مهر اصالت و حضور هنرمندان صاحب‌نام در این منطقه نشان‌دهنده  پویایی صنایع‌دستی در شهر آلاشت است.

او همچنین با اشاره به وجود موزه مردم‌شناسی در این شهر یادآور شد: شهر تاریخی آلاشت به عنوان یک بسته کامل گردشگری و وجود جاذبه‌های صنایع‌دستی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری در کشور کم‌نظیر است.

برچسب ها
www.mazandchto.ir/news/6113

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید