تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین

غرفه‌های صنایع‌دستی مازندران پای ثابت تمامی برنامه‌های فرهنگی استان می‌شود

کد خبر : 4869 22 خرداد 1401 0 115
پ
غرفه‌های صنایع‌دستی مازندران پای ثابت تمامی برنامه‌های فرهنگی استان می‌شود
s

معاون صنایع دستی مازندران اظهار داشت: از این پس غرفه‌های صنایع‌دستی در کنار تمامی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها برپا می‌شود...

به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، حسین ایزدی روز شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ در حاشیه جشنواره گلاب‌گیری روستای‌ شاه‌ناجر کجور نوشهر گفت: با توجه به‌ آسیب‌های دوران محدودیت‌های کرونایی در سال‌های اخیر، قرار است از این پس در کنار تمامی جشنواره‌ها بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی برپا شود.
او از برپایی بیش از ۱۵ غرفه صنایع‌دستی  شامل سفال، بافته‌های داری و نساجی هنرمندان بومی منطقه خبر داد و افزود: صنایع‌دستی جزو صنایع زودبازده محسوب می‌شود، درصدد هستیم با ایجاد فضای اینچنینی و افزایش فرصت‌های بازاریابی و فروش از هنرمندان و صنعتگران حمایت کنیم.
معاون صنایع دستی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با ایجاد بازار فروش دغدغه هنرمندان در خصوص تولید را کاهش دهیم؛ خاطرنشان کرد: رونق بیشتر صنایع‌دستی وقتی اتفاق می‌افتد که صنایع‌دستی از حالت لوکس و تزئینی به صنعتی کاربردی تبدیل شود.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم بزودی شاهد شکل‌گیری اقتصاد صنایع‌دستی در کنار اقتصاد کشاورزی در روستاها باشیم، اظهار داشت: رونق دوباره صنایع‌دستی در روستاها موجب افزایش تولید و احیای رشته‌های منسوخ شده فراهم می‌شود.

www.mazandchto.ir/news/4869

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید