تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها

*سیف الله فرزانه

نوروز نماد صلح‌جهانی و بزرگترین رویداد چند ملیتی جهان

کد خبر : 4405 7 فروردین 1400 0 865
پ
نوروز نماد صلح‌جهانی و بزرگترین رویداد چند ملیتی جهان
s

نوروز، ظرفیت یک رویداد جهانی را داراست و می تواند نقش مهمی در ساختار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جهان ایفا نماید.

اگرچه در این دگرگونی طبیعت بخش هایی از کره خاکی درگیر جشن و شادی می باشد و تغییر فصل موجب شادی سردترین نقاط جهان تا گرم‌ترین جغرافیای خشک جهان شده است، ولی این جشن بزرگ ظرفیت یک رویداد جهانی را داراست و می تواند نقش مهمی در ساختار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جهان ایفا نماید.

پرداختن به موضوع نوروز بعنوان کهن ترین و سمبلیک ترین جشن جهانی باید دست‌مایه اقتصادی در جغرافیای نوروز داشته باشد که این امر با تعریف رویداد پایتخت‌های گردشگری کشورهای اکو به‌عنوان اصلی‌ترین بازیگران صحنه فرهنگی نوروز یک گام به پیش است.

تعریف جشن نوروز در بسته رویداد جهانی و منطقه ای اکو زمینه ساز تجدید حیات فرهنگی، هنری و اقتصادی در جغرافیای رنگارنگ سرزمین‌هایی است که نوروز را مبارک دانسته و زمینه‌ساز همدلی و همگرایی می دانند.

از آنجایی‌ که نخستین رویداد پایتخت‌های گردشگری اکو در سال۲۰۲۲ در ساری مرکز استان مازندران به نمایندگی از ایران برگزار می‌شود، می‌تواند نقش مهم ایران و استان مازندران را در این رویداد بزرگ بین‌الملی پررنگ نماید و ماندگاری بزرگترین و کهن ترین جشن فرهنگی چند ملیتی جهانی را با ظرفیت های اقتصادی صنعت گردشگری پیوند بزند.

بی شک کلیدی ترین نقش اجتماعی و همگرایی تمام مسئولان و مردم استان است تا با همدلی و همزبانی، مسیر عقلانیت در توسعه مازندران را کلید بزنند تا مازندران برای همیشه جایگاه سفرهای بین‌المللی و بهره‌بردار از ظرفیت اقتصادی این رویداد بزرگ جهانی باشد.

 

www.mazandchto.ir/news/4405

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید