رونق تولید

صنایع دستی نیازمند حمایت همگانی است

کد خبر : 2412 30 مرداد 1398 0 472
پ
صنایع دستی نیازمند حمایت همگانی است
s

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: رونق صنایع دستی مازندران نیازمند حمایت جدی همه دستگاه و نهادهاست.

سیف الله فرزانه، در حاشیه نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه صنایع دستی در سطح ملی گفت: این رویداد فرصت خوبی برای معرفی صنایع دستی جهانی و متفاوت مازندران است.
وی با اشاره به جایگاه بالای هنرمندان رشته های صنایع دستی در جهان و وجود ١٢ نشان مهر اصالت یونسکو در استان، گفت:  هنرمندان صنایع دستی مازندران تا امروز ۴٨ نشان مهر اصالت ملی دریافت کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی گفت: برگزاری شب های فرهنگی طرح متفاوتی بود که در حاشیه این نمایشگاه برگزار می شود و هدف آن شناخت بیشتر مردم نسبت به رشته های اصیل صنایع دستی مازندران است.
سیف الله فرزانه با اشاره به استقبال مردم از کارگاه های زنده صنایع دستی در این نمایشگاه گفت: توسعه و ترویج صنایع دستی و ایجاد انگیزه تولید صنایع دستی در جوانان از اهداف مهم این اداره در این نمایشگاه است.
وی با اشاره به حمایت تمام دستگاه ها و نهادها از صنایع دستی گفت: رسانه ها نقش مهمی در معرفی هنرهای اصیل استان دارند. 
گفتنی است این نمایشگاه تا یکم شهریور ماه ٩٨ در مرکز نمایشگاهی نیاوران، کیلومتر ٣ جاده ساری به قائمشهر برپا خواهد بود و از ساعت ١٧ الی ٢٣ میزبان علاقه مندان به حوزه صنایع دستی است.
www.mazandchto.ir/news/2412

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید