رونق تولید

نمایشگاه ملی صنایع دستی در مازندران آغاز به کار کرد

کد خبر : 2410 29 مرداد 1398 0 236
پ
نمایشگاه ملی صنایع دستی در مازندران آغاز به کار کرد
s

نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی امروز دوشنبه درمرکزنمایشگاهی نیاوران ساری گشایش یافت و تا اول شهریور امسال این نمایشگاه میزبان علاقمندان است.

به گزارش امورفرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، آیین گشایش این نمایشگاه عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان ارشد و هنرمندان صنایع دستی مازندران برگزار شد.

فرهاد فلاح مدیرکل آموزش و احیای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در آیین آغاز به کار نمایشگاه ملی صنایع دستی در ساری گفت: سازمان صنایع دستی کشور برای رفع مشکلات تامین مواد اولیه صنایع دستی هماهنگی با وزارت صمت انجام داد و کارخانه های تخصصی برای این منظور وارد عمل شدند .

وی ادامه داد: از طریق کارخانه‌ها مواد اولیه موردنیاز هنرمندان  تامین و در اختیار آنان گذشته می شود.

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در این ایین از استان مازندران به عنوان منطقه ای فعال در عرصه تولید صنایع دستی یاد کرد و گفت : ۱۲ مهر اصالت یونسکو را هنرمندان و رشته های صنایع دستی مازندران از آن خود کرده اند.

سیف الله فرزانه افزود : سفال، لاک تراشی ، گلیج بافی ، حصیربافی و جاجیم بافی از جمله رشته های صنایع دستی هنرمندان مازندران است که مهر اصالت یونسکو دارند.

وی به تحقق وعده برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در تمامی نقاط مازندران اشاره و اضافه کرد: با همراهی خوب فرمانداران امروز شاهدیم در تمامی شهرستان ها این نمایشگاهها برپا می شود.

گفتنی است نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی از امروز تا اول شهریور ماه در مرکز نمایشگاهی نیاوران واقع در ساری از ساعت ۱۷ تا 23 میزبان علاقه مندان خواهد بود

 

www.mazandchto.ir/news/2410

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید