رونق تولید

افتتاح هم‌زمان 43 اقامتگاه بوم‌گردی در مازندران با حضور دکتر مونسان

کد خبر : 2391 8 مرداد 1398 0 193
پ
افتتاح هم‌زمان 43 اقامتگاه بوم‌گردی در مازندران با حضور دکتر مونسان
s

هم‌زمان با سفر رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استان مازندران، 43 واحد اقامتگاه بوم‌گردی در این استان به بهره‌برداری رسید.

دکتر علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به استان مازندران سفر کرده است، صبح امروز سه شنبه 8 مرداد 98 با همراهی استاندار مازندران و تعدادی از مسئولان استانی، 43 واحد بوم‌گردی در این استان را افتتاح کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از رشد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

دکتر مونسان گفت: «خوشبختانه شاهد رشد احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور هستیم و دولت تدبیر و امید از احداث این نوع از واحدهای گردشگری حمایت می کند.»

او افزود: «تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور از 400 اقامتگاه، به 1700 اقامتگاه در دولت تدبیر و امید رسیده است و این در حالی است که درخواست‌های متعددی نیز در حال اخذ مجوز هستند.»

معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: «راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی موجب بهره‌برداری از ظرفیت‌های روستایی و اشتغال‌زایی می‌شود.»

او گفت: «این اقامتگاه‌ها فرصت راه‌اندازی کسب‌و‌کار را برای اقشار مختلف جامعه فراهم آورده‌اند.»

دکتر مونسان افزود: «رشد اقتصادی مازندران با طبیعت بکر و ظرفیت‌های بوم‌گردی تسریع خواهد شد. اقامتگاه‌های بوم‌گردی موجب حضور بیشتر گردشگران خارجی در این استان می‌شود چراکه بسیاری از گردشگران خارجی به‌جهت علاقه‌مندی به هم‌نشینی با جوامع محلی و آشنایی با سنت‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی را به هتل‌های چندستاره ترجیح می‌دهند.»

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: «شاهد رونق طبیعت‌گردی در مازندران خواهیم بود و امیدوارم با رونق طبیعت‌گردی شاهد کاهش سفرهای انفرادی و افزایش سفرهای گروهی با تورهای گردشگری باشیم.»

www.mazandchto.ir/news/2391

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید