رونق تولید

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران‌؛

صنایع دستی و میراث فرهنگی، دو بال گردشگری

کد خبر : 2335 27 خرداد 1398 0 596
پ
صنایع دستی و میراث فرهنگی، دو بال گردشگری
s

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران رشد و تعالی گردشگری را در سایه توجه به میراث‌فرهنگی و صنایع دستی، دانست.

سیف الله فرزانه در آئین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی اظهار داشت: آموزش باید سرلوحه کار قرار گیرد و انجمن‌های صنایع دستی می‌تواند پل ارتباطی بین مسئولان و هنرمندان باشد.

وی با تاکید بر سیاستگذاری در حوزه صنایع دستی در استان، تقویت انجمن‌های صنایع دستی را ضروری دانست و افزود: انجمن‌های صنایع دستی می‌توانند، سیاستگذاری، کارگزاری و مشکلات را رفع کنند.

وی نظارت بر حوزه صنایع دستی را امری لازم برشمرد و گفت: باید نسبت به راه اندازی انجمن‌های صنایع دستی در شهرستان‌ها اقدام کرد و نبود انجمن، سبب عدم موفقیت می‌شود.

فرزانه با بیان اینکه زمانی صنایع دستی حرف اول اقتصادی استان را پس از کشاورزی می‌زد گفت: اگر قرار است به بومگردی توجه کنیم باید صنایع دستی را مدنظر قرار دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با عنوان اینکه برنامه ریزی برای حوزه صنایع دستی لازم است یادآور شد: متأسفانه دنبال بخش خصوصی نیستیم و باید نسبت به شناسایی هنرمندان اقدام کنیم.

وی بر لزوم واگذاری اختیارات به بخش خصوصی و انجمن‌های صنایع دستی تاکید کرد و افزود: صنایع دستی در جای جای مازندران همانند میراث فرهنگی قابلیت دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه چوب‌های قاچاق و افتاده باید به هنرمندان واگذار شود، راه اندازی بازارچه‌های صنایع دستی را از دیگر راهکارها برای تقویت صنایع دستی بیان کرد و گفت: مازندران در مسیر و مقصد گردشگری است و باید از این ظرفیت بهره گیری شود.

فرزانه با اشاره به شمار زیاد مسافران وارده به استان در تعطیلات عید فطر گفت: باید سهم صنایع دستی از حضور گردشگران لحاظ شود.

وی بر لزوم واگذاری اختیارات به بخش خصوصی و انجمن‌های میراث فرهنگی تاکید کرد و گفت: صنایع دستی تاریخ و هویت ما است و باید به آن ببالیم زیرا گردشگران خارجی درپی تاریخ و فرهنگ ما هستند.

گفتنی است در این مراسم از ۱۳ هنرمند صنایع دستی در حوزه‌های مختلف شامل کارآفرینی، فعالیت‌های نمایشگاهی، کیفی سازی و خلاقیت محوری، کارگاه‌های تولیدی و رتبه‌های برتر در جشنواره‌های ملی صنایع دستی، تجلیل شد.

 

www.mazandchto.ir/news/2335

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید