رونق تولید

معاون صنایع دستی مازندران

۸۰ رشته صنایع دستی در مازندران فعال است

کد خبر : 2327 25 خرداد 1398 0 389
پ
۸۰ رشته صنایع دستی در مازندران فعال است
s

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران گفت: بیش از ۸۰ رشته صنایع دستی در استان فعالیت دارد که ۲۲ رشته اصیل است.

حسین ایزدی پیش ازظهر شنبه در هشتمین آئین هنرماه در نوشهر به فلسفه تشکیل آئین هنرماه اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ رشته صنایع دستی در استان فعال است و بیش از هفت هزار هنرمند در این رشته ها مشغول کار هستند.

وی با عنوان بیش از ۲۲ رشته اصالت دار صنایع دستی در مازندران وجود دارد که لاکتراشی و نمدمالی از جمله آن است گفت: تلاش‌هایی برای احیای صنایع دستی فراموش شده است و در قانون حمایت ازهنرمندان و صنعتگران، برای فروش محصولات توجه شده است.

وی عنوان کرد: برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی از جمله حمایت‌ها است و در سال جاری، نمایشگاه و بازارچه موقت صنایع دستی نوشهر پنج میلیارد تومان فروش محصولات صنایع دستی داشته است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران، برنامه ریزی برای ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در نوشهر را از جمله برنامه بیان کرد و گفت: صنایع دستی میراثی است که حیات و زندگی انسان عجین شده است.

ایزدی با بیان اینکه هنر و صنایع دستی با زندگی مردم عجین شده است گفت: در حوزه تسهیلات صنایع دستی به رغم تکثر هنرمندان، کمترین انحراف را در این زمینه شاهد هستیم.

وی خواستار همکاری بیشتر بانک ها با هنرمندان صنایع دستی شد و گفت: با اندک تسهیلات می‌توان بالاترین رونق تولید را در صنایع دستی داشته باشیم.

در این مراسم از هنرمندان پیشکوست و برجسته صنایع دستی استاد مقصود کلبانی و جلیل لهراسبی در رشته های لاک تراشی و نمدمالی تقدیر شد.

www.mazandchto.ir/news/2327

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید