رونق تولید

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس:

صنایع دستی قادر به حل مشکلات اقتصادی است

کد خبر : 2322 25 خرداد 1398 0 463
پ
صنایع دستی قادر به حل مشکلات اقتصادی است
s

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس باتاکید برتوجه به صنایع دستی گفت: هنر صنایع دستی می تواند مشکلات اقتصادی منطقه را حل کند.

قاسم احمدی لاشکی پیش ازظهر شنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنایع "هنرماه" با بیان اینکه وقتی هنرمندانی را از دست دادیم به فکرش می افتیم و این مسئله زیبنده نیست گفت: باید برای هنرمندان ارزش قائل شد و هنرشان را که می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کند، مورد توجه قرار دهیم.

وی با اظهار اینکه، چه اندازه از هنرمندان قدرشناسی می کنیم افزود: هنرلاکتراشی از هنرهای ماندگار محلی است و اگر تراوشات فکری دیروز نبود به مطالعات جدیدی کنونی دست نمی یافتیم.

احمدی لاشکی، با اشاره به تقدیر از دو هنرمند برجسته صنایع دستی در نوشهر ادامه داد: منطقه ما مهاجرپذیر است و باید برای ترویج صنایع دستی برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به شمار زیاد مسافران و گردشگری داخلی و خارجی به منطقه افزود: باید صنایع و هنرهای دستی استان و منطقه را به گردشگران معرفی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس، با بیان اینکه فرزندان ما در فضای مجازی و ماشینی غرق شده اند افزود: این درحالی که باید به صنایع دستی و داشته های فرهنگی توجه کنیم.

احمدی لاشکی تصریح کرد: امروزه باید در حوزه صنایع دستی به جوانان اعتماد کنیم تا از فضای مصنوعی دیجیتال کنده شوند و صنایع دستی منطقه را احیا کنیم.

در این مراسم از هنرمندان پیشکوست و برجسته صنایع دستی استاد مقصود کلبانی و جلیل لهراسبی در رشته های لاک تراشی و نمدمالی تقدیر شد.

www.mazandchto.ir/news/2322

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید