رونق تولید

مدیرکل دفتر تسهیلات سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد:

واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین برای سرمایه گذاری بخش گردشگری در کشور

کد خبر : 2320 22 خرداد 1398 0 479
پ
واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین برای سرمایه گذاری بخش گردشگری در کشور
s

مدیرکل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی گفت: با دستور رئیس جمهور ۵۰۰ قطعه زمین برای تاسیسات گردشگری با اقساط بلندمدت ۲۰ ساله به سرمایه گذاران این بخش واگذار می شود.

محمد حسن اسدی عصر سه شنبه در پنل تخصصی گردشگری همایش بین المللی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در ساری با بیان اینکه زیرساخت، در صنعت گردشگری امری بسیار مهم به شمار می رود اظهار داشت: در شهرهای ایران زیرساخت های گردشگری از جمله هتل های چندستاره با کمبود مواجه است.

وی بحث فرهنگی در حوزه گردشگری را مقوله مهم دیگر بیان کرد و افزود: سازمان میراث فرهنگی مشوق ها و حمایت هایی را برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری درنظر گرفته است که معافیت های مالیاتی، اعطای تسهیلات، یارانه سود و کارمزد بانکی، تخفیف عوارض پروانه ساختمانی از جمله آن است.

وی با بیان اینکه درباره تخفیف عوارض ساختمانی گردشگری در حال رایزنی با وزارت کشور هستیم که آن را تقسیط و یا معاف کنیم گفت: همچنین ۵۰۰ قطعه زمین برای تاسیسات گردشگری با اقساط بلندمدت ۲۰ ساله با دستور رئیس جمهور برای سرمایه گذاری واگذار می شود.

اسدی یاداور شد: همچنین تجهیزات گردشگری و هتل ها از معافیت گمرگی بهره مند می شوند و واگذاری اراضی با قیمت کارشناسی در دستور کار قرار دارد و برای تسهیل در کار سرمایه گذاری سامانه الکترونیکی درنظر گرفته شده است.

مدیرکل تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: صنعت گردشگری صنعت مادر و صنعت سوم محسوب می شود و باید به آن اهمیت داده شود تا ارز آوری و اشتغال را شاهد باشیم که نتیجه ان رونق و تحول اقتصادی باشد.

www.mazandchto.ir/news/2320

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید