رونق تولید

مدیر پایگاه جهانی باغهای ایرانی سازمان میراث فرهنگی کشور:

باغ جهانی عباس آباد نیازمند توجه مدیران منطقه ای است

کد خبر : 2293 8 خرداد 1398 0 300
پ
باغ جهانی عباس آباد نیازمند توجه مدیران منطقه ای است
s

مدیر پایگاه جهانی باغهای ایرانی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت:باغ جهانی عباس آباد بیش از هرچیز نیازمند توجه و همیاری مدیران منطقه ای و استانی است.

پرویز سعادتی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد اظهار داشت: باغ جهانی عباس آباد بیش از هر چیز نیازمند همدلی و همیاری مدیران منطقه‌ای و استانی است تا در جایگاه و شأن یک محوطه تاریخی میراث جهانی باشد.

وی افزود: با تهیه پلان مدیریت یکپارچه که به زودی تهیه خواهد شد و باهم افزایی دستگاه‌های ذی ربط و حمایت و تلاش مدیران منطقه به ویژه فرماندار بهشهر انشاالله شاهد اعتلای این مرکز بسیار مهم خواهیم بود.

سعادتی خاطرنشان کرد که سازمان میراث فرهنگی و اداره کل میراث مازندران در این پروسه با تمام امکانات و ابزارهای ممکن حضور خواهند داشت.

مهدی ایزدی معاون میراث فرهنگی نیز گفت: پایگاه میراث جهانی عباس آباد یکی از محوطه‌هایی است که ظرفیت‌های فراوانی برای رشد و توسعه منطقه و مازندران دارد.

وی افزود: این باغ به عنوان یک نمونه عالی از باغ‌های ایرانی که از یادگاران دوره صفوی است، می‌بایست با پشت سر گذاشتن مشکلات و با همیاری همه مسولان و مردم به شاخص محوطه‌های تاریخی مازندران بدل شود.

گفتنی است در این مراسم، با حکمی از سوی محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید رحیم موسوی به عنوان سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد بهشهر منصوب شد و از زحمات صاحب دهشت در دوسال گذشته تقدیر شد

www.mazandchto.ir/news/2293

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید