رونق تولید

راز موفقیت گردشگری در حفظ میراث فرهنگی

کد خبر : 2286 1 خرداد 1398 0 536
پ
راز موفقیت گردشگری در حفظ میراث فرهنگی
s

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران راز موفقیت گردشگری را در حفاظت از میراث فرهنگی دانست

سیف الله فرزانه در جمع مردم آمل در مراسم شب فرهنگی گفت: آمل سرشار از تاریخ، فرهنگ و اسطوره است و عیار این شهرستان را باید در سطح ملی و جهانی دانست.

وی با اشاره به اینکه آمل هم مقصد و هم گذرگاه برای اتصال مازندران به تاریخ دیگر مناطق کشور است، افزود: این شهرستان ظرفیت ها و تاریخ بزرگی دارد که باید همگی حفظ و معرفی شوند.

وی از مسئولان و مردم شهرستان آمل خواست تا در شناسایی، حفظ و احیای میراث فرهنگی در شهرستان به میراث فرهنگی کمک کنند و افزود: راز موفقیت گردشگری در حفظ میراث تاریخی کشور است که با هویت مردم آمل گره ای دیرینه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تاکید کرد: جذب گردشگر خارجی اولویت اصلی حرکت به سمت صنعت گردشگری است چرا که برای ایجاد اشتغال پایدار در صنعت گردشگری و همچنین اقتصادی پاک، باید بر جذب گردشگر خارجی تکیه کرد و همه مردم و دستگاه های اجرایی باید در این مسیر قدم بردارند.

وی گردشگر خارجی را منبع اصلی ورود سرمایه به اقتصاد کشور و استان عنوان کرد و افزود: بسنده کردن به مسافران داخلی فقط گردشگری روزمره را ایجاد کرده و نمی تواند اقتصاد گردشگری قوی به ارمغان بیاورد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به اینکه دریا و جنگل از بزرگترین ظرفیت های جذب مسافر و گردشگر به استان است گفت: صرفا تکیه بر ظرفیت های طبیعی نمی تواند ما را در جذب گردشگر خارجی موفق کند.

فرزانه با اشاره به اینکه دریا و جنگل در بسیاری از مناطق مختلف جهان وجود دارد، افزود: گردشگر خارجی شیفته تاریخ و فرهنگ کشور ما است و میراث فرهنگی بستر و ابزار خوبی برای جذب گردشگران خارجی است.

گفتنی است شب فرهنگی آمل در محیطی آمیخته از مردم، فرهنگیان و هنرمندان و هنردوستان در موزه تاریخی شهرستان برگزار شد.

این مراسم علاوه بر میزبانی از مسئولان استانی، میزبان موسیقی سنتی با نوازندگی هنرمندان آملی بود.

علاوه بر این شاهنامه خوانی نیز از دیگر برنامه های شب فرهنگی آمل بود که با استقبال فرهیختگان و علاقه مندان به فرهنگ شهر آرش و دماوند قرار گرفت.

همچنین در این مراسم برنامه سحر خوانی نیز با اجرای تنی چند از سحر خوانان سنتی و قدیمی آمل برگزار شد.

www.mazandchto.ir/news/2286

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید