رونق تولید

مدیر پایگاه جهانی باغ عباس آباد

آموزش کودکان، رمز حفاظت پایدار از آثار تاریخی

کد خبر : 2272 29 اردیبهشت 1398 0 297
پ
آموزش کودکان، رمز حفاظت پایدار از آثار تاریخی
s

مدیر پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد، برنامه های آموزشی، به خصوص ویژه کودکان و نوجوانان را رمز حفاظت پایدار از آثار تاریخی دانست.

صاحب دهشت در حاشیه برگزاری مسابقه نقاشی از آثار تاریخی به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی گفت: پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد در راستای اجرای تعهدات مندرج در پرونده جهانی باغ ایرانی اقدام به آشناسازی کودکان جامعه محلی خود با مفهوم حفاظت از میراث فرهنگی نموده است.

وی افزود: این اقدام با هدف آموزش و ایجاد بستر حفاظت پایدار در نسلهای بعدی این جوامع صورت میگیرد تا در آینده دغدغه حفاظت برای متولیان آثار تاریخی از بین برود.

وی با اشاره به طرح موضوع در پرونده های آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی و همچنین منشورهای بین المللی حفاظت و مرمت، گفت: توصیه شده است آینده مدیریت آثار تاریخی به جوامع محلی واگذار گردد.

مدیر پایگاه جهانی عباس آباد گفت: البته این امر بدون آموزش نه تنها میسر نیست بلکه در دراز مدت به تهدیدی جدی برای این آثار تاریخی تبدیل خواهد شد.

گفتنی است، مسابقه نقاشی دانش آموزی از آثار تاریخی بهشهر در پایگاه میراث جهانی باغ عباس آباد برگزار شد و به سه اثر برگزیده جایزه و به همه شرکت کنندگان لوح یادبودی اهدا شد. 

www.mazandchto.ir/news/2272

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید