رونق تولید

گردشگران مقیم مازندران از ۱۲ میلیون نفر عبور کرد 

کد خبر : 195 11 فروردین 1398 0 147
پ
گردشگران مقیم مازندران از ۱۲ میلیون نفر عبور کرد 
s

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در این باره به خبرنگاران گفت : تا دهم فروردین ماه 12 میلیون و 79 هزار و 619 نفر شب اقامت در استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه نوروز گذشته 2 درصد رشد دارد.

سیف الله فرزانه افزود : همچنین از 27 اسفند ماه سال 97 تا دهم فروردین امسال 10 میلیون و 15 هزار و 86 نفر از جاذبه های فرهنگی و گردشگری مازندران بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اقامت بیشتر گردشگران نوروزی را باعث رونق اقتصادی استان دانست و بر ضرورت برنامه ریزی همه جانبه برای افزایش میزان ماندگاری گردشگران در تمامی فصول سال تاکید کرد.

وی از فروش سه میلیارد و 500 میلیون تومان صنایع دستی در مازندران به عنوان بخشی از آورده گردشگری برای استان یاد و تاکید کرد: اگر چه همین آمار نشانگر ارتقای اقتصاد گردشگری در مازندران است، ولی باید برای تمام فصول سال برنامه پایدار داشته باشیم

فرزانه گفت: نمایشگاههای صنایع دستی کمک به هویت فرهنگی و فروش و بازاریابی است که نیاز به حفظ و احیا دارد، ضمن این که حال پیشکسوتان صنایع دستی خوب نیست و انتظار داریم رسانه ها به این افراد که افتخار صنایع دستی کشور هستند بپردازند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران لازمه کسب درآمد از گردشگری را برنامه ریزی درست و درازمدت دانست و با اشاره به اجرای برنامه های مختلف از سوی کمیته فرهنگی ستاد خدمات سفر در تعطیلات نوروزی جاری، گفت: تا روز گذشته بیش از 200 کنسرت در استان برگزار شده است.

www.mazandchto.ir/news/195

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید