رونق تولید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

سیل اخیر به زیرساخت های گردشگری و بناهای تاریخی آسیب رسانده است

کد خبر : 157 4 فروردین 1398 0 305
پ
سیل اخیر به زیرساخت های گردشگری و بناهای تاریخی آسیب رسانده است
s

سیف الله فرزانه از آسیب به زیرساخت های گردشگری و بناهای تاریخی در اثر سیل اخیر، خبرداد

مدیرکل میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد: تعداد مسافران مقیم در مازندران تا سوم فروردین ماه از مرز چهار میلیون نفر گذشت و به چهار میلیون و 496هزار و 207 نفر رسید که نسبت به سال گذشته رشد 9 درصدی داشت.

وی با بیان اینکه 2 میلیون و 992 هزار  نفر از جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری بازدید کردند، افزود: در این زمینه با افزایش 22 درصدی نسبت به سال قبل مواجه هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه یک هزار  و 795 مورد بازدید نظارتی انجام شد، گفت: 39 مورد تذکر و اخطار به تاسیسات گردشگری داشتیم که نسبت به سال گذشته 26 درصد کاهش دارد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به فعالیت 19 پایگاه، موزه و سایت موزه دولتی و خصوصی در استان، تصریح کرد: 38 هزار و 500 گردشگر داخلی و 275 گردشگر خارجی از این موزه ها بازدید کردند.

فرزانه با اشاره به افتتاح چهار نمایشگاه صنایع دستی در شهرهای  بابل، بهشهر و سوادکوی شمالی ادامه داد: در روزهای آینده هم تعدادی از نمایشگاه های صنایع دستی افتتاح می شود.

وی  خاطرنشان کرد: با حضور مدیران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران در ستاد سفر بیش از یکصد جلسه داشتیم و نشان می دهد واژه گردشگری می تواند رویکرد فرهنگی و اقتصادی برای مازندران داشته باشد.

این مسئول درباره پیام رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به آسیب دیدگان سیل، گفت: در این پیام آمده است مردم شمال همه ساله به ویژه در مازندران و گلستان، میزبان خوبی برای گردشگران سراسر کشور بودند و امسال ناخواسته با سین ویرانگر سیل، سال جدید را شروع کردند،  در کنارشان هستیم و قدردان محبت آنهاییم.

فرزانه خاطرنشان کرد: بعضی زیرساخت های گردشگری و بناهای تاریخی در اثر سیل اخیر، آسیب دیدند که در حال آسیب شناسی برای خسارت های وارده به این بناها هستیم تا به ستاد بحران استان گزارش شود.

www.mazandchto.ir/news/157

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید