جهش تولید

سال "برنامه محوری" در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران

کد خبر : 127 1 فروردین 1398 0 1229
پ
سال "برنامه محوری" در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران
s

یادداشتی از سیف الله فرزانه، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در آغاز سال 1398

سال 98 در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سال برنامه است و بر اساس برنامه کار را پیش می بریم. مازندران  دارای شرایط مناسب برای جذب گردشگر است که به لحاظ کمی دارای جایگاه مناسبی هستیم و رشد آماری ورود گردشگران به مازندران، هر سال قابل توجه است. کیفی کردن این جمعیت عظیم برای مازندران، جزو برنامه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 98 است.

باید به صنعت گردشگری، تنوع ببخشیم، هویت های میراث فرهنگی را قوی کنیم و ظرفیت های اقتصاد صنایع دستی را بالا ببریم. اگر بتوانیم با همت مجموعه استان و تاکیدات استاندار مازندران، با چنین رویکردی در سال 98 وارد برنامه شویم و دستگاه ها همکاری لازم داشته باشند، سال کیفی در صنعت گردشگری خواهیم داشت.

این مساله آورده اقتصادی لازم را برای استان به ارمغان خواهد آورد و شرایط اشتغال ایجاد می کند.

بالا رفتن نرخ ارز، ایران را به مقصد ارزان برای گردشگران خارجی تبدیل کرده، ضمن اینکه بسیاری از هموطنان که به سفرهای خارجی می رفتند امسال از فرصت گردشگری داخلی بهره می برند. بالا رفتن قیمت ارز در 2 جبهه می تواند برای ما آورده داشته باشد.  مازندران ظرفیت دارد در حوزه گردشگری سلامت موفق عمل کرده و گردشگران خارجی را پذیرش کند. در اکوتوریسم و گردشگری ماجراجویانه هم مازندران جزو ظرفیت های مهم در کشور است.

ظرفیت هایی که در حوزه میراث معنوی و مادی داریم ظرفیت های مناسبی است، پارک های ملی، منطقه حفاظت شده میانکاله، چشمه سورت، قله دماوند و علم کوه از ظرفیت های ویژه در حوزه طبیعت گردی است که در حوزه گردشگری بین المللی و گردشگری با علائق ویژه می تواند مورد توجه باشد.

اینها موضوعاتی است که تلاش می کنیم با تمرکز بر آن و توجه ویژه به گردشگری زراعت، گردشگری روستایی، اقامتگاه های بومگردی و شهرهای خلاق در صنایع دستی از فرصت توسعه این فضا بهره ببریم.

در سال جدید در مجموعه میراث فرهنگی با تاکید بر میراث فرهنگی و هویت سازی برای بسط توسعه قلمرو فرهنگی مازندران و تمرکز در برگزاری جشنواره ها و کاوش های باستان شناسی، اقدامات گسترده ای در این مسیر انجام دهیم.

در حوزه صنایع دستی، رونق تولید و توسعه ثروت های اقتصادی بر اساس فروش و کیفی سازی صنایع دستی و همچنین تنوع بخشی و تولید محصول در حوزه گردشگری گام های بلند برداریم.

همه اینها امکان پذیر نخواهد بود مگر اینکه  سال 98 را به عنوان سال برنامه و رونق تولید به عنوان فرصت ببینیم.

گردشگری و صنایع دستی، صادرات نامرئی و تولید است و بر اساس همه این ظرفیت ها، سال 98 را سال برنامه برای توسعه می دانیم.

www.mazandchto.ir/news/127

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید